article image

قیمت طلا در آستانه نشست فدرال رزرو آمریکا با افزایش اندکی روبرو شد

قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز سه شنبه در آستانه برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا با افزایش ناچیزی روبرو شده است.


به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی بولیون دسک، نشست دو روزه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا امروز سه شنبه آغاز خواهد شد و نتایج نهایی این نشست فردا اعلام خواهد شد. جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا نیز پس از انتشار بیانیه این نشست، کنفرانس خبری برگزار خواهد کرد.
بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی با 0.1 دلار افزایش به بیش از 1162 دلار رسیده است. افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی بار دیگر موجب شده است تا قیمت طلا به بالاتر از 1160 دلار در هر اونس برسد.
موسسه کامرزبانک آلمان نیز اعلام کرد که متوقف شدن روند صعودی شاخص سهام و افت ارزش دلار تاثیر زیادی بر افزایش نسبی قیمت طلا داشته است.
این بانک افزود: به نظر می رسد قیمت طلا در آستانه نشست فدرال رزرو با نوساناتی روبرو شود.
تحلیلگران موسسه مالی آی جی نیز تاکید کردند که فدرال رزرو آمریکا در پایان این نشست نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این عامل می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت جهانی طلا داشته باشد.
به نظر می رسد اظهارات جانت یلن درباره روند افزایش نرخ بهره طی سال 2017 میلادی نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا و ارزش دلار داشته باشد. اگر اظهارات یلن به نوعی باشد که فدرال رزرو احتمالا در سال 2017 میلادی تمایل چندانی برای افزایش نرخ بهره نداشته باشد این مساله در نهایت موجب افت ارزش دلار خواهد شد.
گزارش سایت طلا حاکیست، شاخص ارزش دلار روز دوشنبه به بیش از 101.79 واحد رسید که این بالاترین رقم از 30 نوامبر بوده است. البته شاخص ارزش دلار امروز سه شنبه به 101 واحد رسیده است.
تازه ترین آمارهای اقتصادی نشان می دهد که تولیدات صنعتی چین در ماه نوامبر نسبت به مدت مشابه سال قبل 6.2 درضد رشد داشته است. تشکیل سرمایه گذاری ثابت در اقتصاد چین نیز در 11 ماه نخست امسال بیش از 8.3 درصد افزایش داشته است.
قرار است طی ساعات آینده آمارهای اقتصادی مهم آلمان و آمریکا نیز منتشر شود. در بازار انرژی نیز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با 0.29 درصد افزایش به بیش از 55.77 دلار رسیده است.

 

منبع: سایت طلا