قوانین و مقررات سامانه

1- به موجب این مقررات مشتری از تارنمای (gold.ir تأسیس شده به موجب قوانین و مقررات جاری کشور ، دارای تمامی مجوزهای لازم و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران) و تمامی امکانات آن جهت خرید و فروش طلا و سکه استفاده می‌نماید. قوانین حاضر حاکم بر تمامی فعالیت های فرد فاقد قرارداد با شرکت پارامیس طلایی قشم (کاربر عادی) (که در این قرارداد gold.ir نامیده می‌شود) و فرد دارای قرارداد با شرکت پارامیس طلایی قشم (مشتری) می باشد. مغایرت اطلاعات ارسالی با مشخصات واقعی فرد موجب ابطال حساب کاربری و انفساخ قرارداد حاضر می‌گردد.

 2- هیچ یک از ویژگی های معاملات بر بسترهای معاملاتیgold.ir نمی توانند به گونه ای مورد تفسیر و استفاده قرار گیرند که نتیجه ای خلاف قوانین و مقررات حاضر را در پی داشته باشند و یا در خلال آن قوانین و مقررات حاضر مورد نقض قرار گیرند.

3- gold.ir متعهد است کلیه‌ی مشخصاتی که از افراد هنگام ثبت دریافت می‌گردد را نزد خود نگاه داشته در اختیار هیچ شخص حقیقی یا حقوقی دیگر قرار ندهد.

4- با عضویت الکترونیکی در سایت تنها انجام معامله به صورت آزمایشی برای مشتری امکان پذیر است. برای آنکه مشتری بتواند معاملات واقعی و واجد اثر حقوقی منعقد نماید می بایست پیش از انعقاد معامله قرارداد مکتوب فی مابین که از طریق ایمیل و شماره تماس های مندرج در بخش تماس با ما نیز قابل تهیه می باشد را امضاء و به نشانی ای که از طریق پاسخگویان تارنمای gold.ir در اختیار کاربر قرار می گیرد ارسال نماید.

5- مشتری همراه با قرارداد فوق تصویر مدارک احراز هویت (شناسنامه و کارت ملی) و عکس بعلاوه ی یک قبض (آب، برق یا تلفن) جهت تطبیق هنگام تحویل (و مدارک دیگر درخواستی توسط مسئول تارنما) را به صورت صحیح و کامل همراه با قرارداد ارسال می نماید. تکمیل مدارک مذکور برای انجام هر گونه معامله بر بسترهای معاملاتیgold.ir ضروری می‌باشد. gold.ir در صورت صلاحدید می‌تواند هنگام تحویل، جهت تطبیق اصل مدارکی که تصویر آن از مشتری دریافت گردیده است درخواست نماید مشتری حین تحویل به همراه اصل مدارک در نمایندگی محل تحویل حضور یافته و اقدام به ارائه‌ی آنها نماید.

6- هر ثبت نام با یک کدملّی به منزله‌ی عضویت شخص در تارنمای gold.ir خواهد بود و عضویت همزمان یک شخص با بیش از یک نام کاربری و یا با کد ملّی مشابه به هیچ عنوان صورت نخواهد گرفت.

7- در صورت ۴ دفعه تلاش ناموفق برای ورود به سایت به دلیل اشتباه بودن گذرواژه حساب کاربری مشتری قفل گردیده و فعال نمودن آن مستلزم تأیید مجدد از طریق ایمیل ابرازی به سایت هنگام ثبت نام می‌باشد.

8- مسؤلیت حفظ، نگهداری و امنیت نام کاربری و گذرواژه به عهده‌ی مشتری خواهد بود و gold.ir مسئولیتی در قبال خسارات وارده به مشتریان در اثر افشاء گذرواژه و نام کاربری نخواهد داشت.

9- نقض قواعد و مقررات سایت توسط مشتری حق لغو حساب کاربری وی را به gold.ir خواهد داد. در این صورت مبالغ و کالاهای امانت نزد سایت که به موجب معامله‌ی صحیح و با رعایت مقررات سایت انجام پذیرفته باشد مسترد خواهد گردید.

10- gold.ir هر روز به جز روزهای تعطیل رسمی آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به مشتری بوده (اصطلاحاً بازار برای خرید و فروش باز می‌باشد) و روزها و ساعات آن منطبق با برنامه‌ی موجود در سایت می‌باشد.

11- gold.ir متعهد به انجام معامله در تمام زمان‌های تعیین شده‌ی فوق ولو در نوسانات قیمت می‌باشد.

12- هر معامله در gold.ir یک معامله‌ی مجزا می‌باشد که قوانین و مقررات حاضر بر تمامی معاملات صرفنظر از ذکر یا عدم ذکر در قرارداد حاکم می‌باشد. با انجام هر معامله مشتری کافه خیارات را از خود ساقط فلذا چه در صورت کاهش و چه در صورت افزایش قیمت موضوع معامله ملاک پرداخت به فروشنده همان قیمت لحظه‌ی معامله می‌باشد و قیمت پرداخت شده توسط خریدار نیز همان لحظه‌ خواهد بود. لحظه‌ی انعقاد معامله زمان تأیید آن توسط سامانه و صدور کد برای مشتری می‌باشد ولو آنکه مشتری آن را به هر دلیل اعم از اختلال اینترنتی با تأخیر دریافت دارد. در صورت معامله ناموفق و عدم صدور کد معامله ، تمامی وجوه پرداختی توسط مشتری به وی مسترد خواهد گردید ضمن آنکه مشتری می‌تواند در هر لحظه از وضعیت آخرین قراردادهای منعقده‌ی خود در سایت شخصاً مطلع گردد.

13- مشتری می‌تواند در ساعات اداری به سایت مراجعه نموده و موجودی نقدی، اعتباری و یا کالای خود یا گردش مالی و کالای خود را در بازه زمانی تعیین شده توسط خود مشتری نزد gold.ir استعلام نماید و حتی درخواست دریافت رسید مکتوب آن را در gold.ir ثبت نماید. رسید مذکور در اوّلین زمان ممکن توسط gold.ir تهیه گشته و با ارائه‌ی مدارک احراز هویت مشتری قابل ارائه خواهد بود.

14- اطلاعات موجود در مرکز الکترونیکی gold.ir در خصوص هر معامله میان طرفین در برابر یکدیگر معتبر و قابل استناد خواهد بود. بدیهی است تمامی این اطلاعات از مصادیق اطلاعات محرمانه بوده و تنها به خود شخص قابل ارائه‌ می‌باشند.

15- عدم ارائه خدمات توسط gold.ir در زمان وقایع قهری، حوادث و رویدادهای پیش‌بینی نشده از قبیل سیل، زلزله، اختلال در سیستم فنی، الکترونیکی، مخابراتی، الکتریسیته، اینترنت، تصویب قوانین و مقررات جدید و هر اتفاق خارج از کنترل یا اراده‌ی خود که مانع انعقاد معاملات گردد موجب مسئولیت وی نسبت به انعقاد معاملات نخواهد گردید. با این وجود در صورتی که ارائه‌ی خدمات خرید و فروش توسط سایت به دلیل مسائل فوق ناممکن گردد افراد کماکان می‌توانند با مراجعه به دفاتر شرکت و یا محل تعیین شده توسط شرکت نسبت به دریافت وجوه و یا کالاهای امانت نزد gold.ir  اقدام نمایند.

16- قوانین و مقررات حاضر بر تمامی فرآیندهای انجام شده در سایت حاکم بوده و مشتری هنگام ثبت‌نام آنها را مطالعه و علاوه بر قرارداد مکتوب خود با gold.ir که تمامی موارد حاضر به موجب آن با مشتری قرارداد گردیده است؛ به صورت الکترونیکی نیز هنگام ثبت نام الکترونیکی مورد مطالعه کاربر و نیز با فعال نمودن پنجره باز شده ذیل این قوانین و مقررات تمامی قوانین و مقررات حاضر را با اراده ی آزاد و رضایت کامل قبول نموده است.